بام تهران به بخش بالایی ولنجک و قسمت ابتدای تله کابین توچال گفته می‌شود. بام تهران مجموعه‌ای است که بین بخش پارکینگ تله کابین و ایستگاه اول آن بصورت جاده آسفالته بوده و به علت وجود مناظر زیبای کوهستانی و نیز دید زیبا از بالایی‌ترین نقطه شهر تهران موجب شده شهروندان تهران برای استفاده از طبیعت و مناظر زیبا، این جاده را به‌عنوان مسیری تفریحی و محلی برای پیاده‌روی انتخاب کنند. تردد اشخاصی که قصد بالا رفتن از کوه‌های منطقه توچال را دارند و یا قصد استفاده از تله کابین را داراند باعث اهمیت بیشتر مجموعه بام تهران شده‌است.مسیر اصلی دسترسی به ایسگاه اول ولنجک شامل یک مسیر دسترسی اصلی و چند مسیر فرعی است. مسیر اصلی منتهی به ایستگاه اول یک مسیر آسفالت می‌باشد که به واسطه شیب دره محدود شده است.این مسیر که عموما مورد استفاده گروه‌های مختلف مراجعین قرار می گیرد بارزترین مشخصه این مجموعه است.این مسیرهم برای مراجعه کنندگان و هم برای وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار می گیرد.اتوبوس هایی که مراجعین را تا ایستگاه اول انتقال می دهند، استفاده کنندگان مجموعه‌های ورزشی مجموعه و کارکنان مجموعه ازجمله که مجازبه ورود به مجموعه با وسیله نقلیه هستند، از این مسیر جهت رسیدن به ایستگاه اول استفاده می کنند، که این امر موجب نارضایتی بسیاری از مراجعین شده است.علاوه بر این سطح آسفالت شده مسیرعلاوه بر این که باعث گرمای مسیر در طول فصول گرم سال می شود، در طی فصول سرد و بارندگی نیزموجب جاری شدن سیلاب می گردد.بین ابتدا و انتهای این مسیر اختلاف ارتفاعی معادل 1084 متر وجود دارد، عرض این مسیر به طور میانگین دارای عرضی برابر 10 متر است. علاوه بر این مسیر اصلی، چند مسیر فرعی نیز به یستگاه اول وجود دارد.این مسیرهای تجهیز نشده خاکی که کمترشناخته شده اند بیشترمورد استفاده کوهنوردان قرار می گیرند.ادامه مسیر از ایستگاه اول نیز خاکی است.این مسیرهای فرعی در زمانی که شرایط جوی نامساعد است و یا در هنگام بارندگی تقریبا غیر قابل استفاده می باشند.شاخص‌ترین کاربری این مجموعه تله کابین مجموعه ورزشی ولنجک می‌باشد که در واقع مسیری است برای دسترسی به ایستگاه‌های بالاتر، هتل این مجموعه و پیست اسکی است، از این رو در طی فصول سرد سال بسیار در سطح گسترده ای مورد استفاده علاقه مندان به این ورزش قرار می گیرد.

خیابان بام تهران از ارتفاع ۱۸۳۰ متری در انتهای خیابان ولنجک تهران آغاز و در ارتفاع ۱۹۱۰ متری از سطح دریا در ایستگاه ۱ تله کابین توچال به پایان میرسد.

بام تهران در شب ....حقيقتا زيباست

بام تهران در انتهای خیابان ولنجک تهران آغاز و در ایستگاه ۱ تله کابین توچال به پایان میرسد.

نظرات مشتریان

amir

ممنون از اطلاعات خوبتون

armazy

سلام . اطلاعاتتون خوب و قابل توجه بود .ممنون . کاش عکس بیشتر می گذاشتید .

کیهان

من معمولا اینجا زیاد میرم و به همه ی دوستانی که تا حالا اینجا نرفتن پیشنهاد میکنم که حتما امتحانش کنن. هم دخترا و هم پسرا خاطره خوب میتونن ازش داشته باشن! :))

mamali

vaghan ke harf nadasht.jaee bahal tar az bam nadide bodam ta hala

Anonymous

میشه بگید ما که ماشین نداریم چطور بریم؟میشه رفت تجریش از اونجا با تاکسی رفت؟ما خونمون میدون هفت تیره میشه راهنمایی کنید چطوری برم؟

آرمان

دوست عزیز شما میتونی با بی آر تی های چمران بری! ولنجک پیاده شی تا پای خیابون اصلی رو با تاکسی بری بعد تا بالا پیاده بری البته سربالایی خیلی شدیدی داره، اگه تاکسی باشه بهتره تا خود در ورودی رو هم با تاکسی بری

sina

مرسی عالی بود

ندا

سلام . رفتن به بام پایه میخواد با هر کسی صفا نداره

samira

بهترین خاطرات من شباییه که تو بام بودم....